A Boxzsákok szinte minden harcművészet / küzdősport elengedhetetlen kellékei közé tartoznak. Kondíciónk és állóképességünk javításán túl a boxzsákunk használata közben megérezhetjük ütéseink / rúgásaink súlyát is, ezáltal javítja a kéz / láb tartását. Bőr és műbőr változatban is kaphatóak, amik között az élettartamban van különbség. Tömve vagy tömés nélkül is megvásárolhatók. Tovább>>>
A boxzsák olyan eszköz, amely a küzdősportok világában fontos, kikerülhetetlen szerepet játszik. A boxzsák használata szinte kötelező, ha valaki dinamikus és hatékony harcos akar lenni. Bár eredetileg az ökölvívásban alkalmazták az ütések és kombinációk gyakorlására, ma már szinte minden küzdősportban megtalálható. Nemcsak az ütős-rúgós harcművészetekben, hanem a birkózásban, a Judóban és a szumóban is használnak normál és speciális alakú boxzsákokat és bábukat, például dobások gyakorlására.
A megfelelő zsák kiválasztásánál figyelembe kell venned néhány lényeges szempontot.
Meg kell találni a megfelelő méretet:
A boxzsákok különböző méretűek lehetnek, az egészen kicsiktől az óriásiakig. A leggyakoribb méretezések közé tartoznak a következők (magasság x átmérő): 50x30, 80x30, 100x40, 120x40, 150x40, 180x40. Persze léteznek eltérő méretű zsákok is, például 90x35 vagy speciális formájúak, mint a testzsák, duplakörte vagy bogyó boxzsák stb.
Válaszd ki a céljaidhoz való formát:
A boxzsákok általános formáját alapesetben hengeres, különböző vastagságokkal (30, 35, vagy 40 cm). Azonban ma már léteznek speciális formájú boxzsákok is, például a körte, dupla körte, vagy a testzsák. Ezek a speciális formájú zsákok különböző kombinációk, ütések és rúgások gyakorlására lettek tervezve. Az álló zsákok között találhattok emberi felsőtest formájút (Dummy Baba), álló hengeres boxzsákot. Néhány speciális zsák vízzel töltött. Ezt a típust sok top szinten lévő profi ökölvívó - köztük Canelo Alvarez - is előszeretettel használja.
Anyaguk:
A boxzsákok külső borítása általában bőr vagy ami a jelenleg legelterjedtebb borítás a műbőr-ponyva, ritkán vászon. Tömésük jelenleg leggyakrabban textil, bőrhulladék vagy habszivacs csíkok.