Csóka búcsúzott az aranytól, Bacskai és Bernáth őrzi, hat új bajnok

2016. 12. 12., Hétfő, 09:31

Újra telt ház az ökölvívó OB döntőin a Gerevich Aladár Sportcsarnokban. A minden szempontból kitűnő, interneten is közvetített 93. Papp László felnőtt férfi magyar bajnokság a végéhez ért, ennek eredményibe kapunk bepillantást.

Újra telt ház az ökölvívó OB döntőin a Gerevich Aladár Sportcsarnokban. A minden szempontból kitűnő, interneten is közvetített 93. Papp László felnőtt férfi magyar bajnokság a végéhez ért. A Magyar Ökölvívás Napján a finálékat a Gerevich Aladár Sportcsarnokban rendezték. A döntők résztvevői tizenöt klubot képviseltek, melyek közül a legeredményesebb klub a Vasas-Süllős, hiszen mindhárom döntőse aranyéremmel zárta az OB-t (érdekesség, hogy ugyanakkor a KSI bokszolói mindhárom döntőjüket elvesztették). A 10 arany 7 klubhoz került. Az OB legjobb teljesítményt nyújtó versenyzőjének Bacskai Balázst hirdették ki. A döntősök átlagéletkora 22 év.

49 kg

Virbán Gábor (Madárfészek Alapítvány Akadémia-UTE) - Szabó Kristóf (KSI) egyhangú pontozással

2009 óta vagy Lakatos vagy Ungvári nyerte ezt a súlycsoportot, hét év után - távollétükben - új bajnokot avattak. Felnőtt fináléban még sem Virbán, sem Szabó szerepelt. Az ifjúsági Európa-bajnoki bronzérmes Virbán végig uralta a mérkőzést és élete első felnőtt aranyát szerezte.

Gábor 19 éves lesz januárban, Gyöngyösön született, edzője Farkas József, példaképe Ray Leonard, hobbyja a futás, ikertestvére, Martin bronzérmes lett az OB-n.

52 kg

Csóka Nándor (Gladiátor Akadémia M1 Fitness) - Szaka István (Madárfészek Alapítvány AkadémiaTápiómente) egyhangú pontozással

Az Európa-bajnoki bronzérmes, a fejlődésében megtorpanni látszó Csóka nem tudta megvédeni tavalyi elsőségét. Szaka először jutott be felnőtt magyar bajnokság döntőjébe és azonnal aranyat nyert. 100 %-ig megvalósította a taktikai utasításokat, sikerrel zavarta össze ellenfelét.

István 18 éves múlt októberben, a döntősök közt a legfiatalabb, kistarcsai születésű, jelenlegi edzője Ács József, Lantos Gyula, Erdei Zsolt, példaképe Erdei Zsolt, hobbija az asztalitenisz.

56 kg

Könnyű Róbert (Eger) - Tar Sándor (Gladiátor Alapítvány Akadémia Tatabánya) egyhangú pontozással

Könnyű 2012-ben magyar bajnok volt, négy év elteltével kísérelte meg az ismétlést. Bár tavasszal a Széchenyi emlékversenyen Tar 3-0-ra nyert, most nem tudott ellenállni ellenfele robbanékonyságának. A két versenyző között 6 év a különbség, ami a legnagyobb volt két döntős között a 10 párt figyelembe véve. Testvére szintén döntős, ő a 60 kg-ban.

Róbert 25 éves, jelenlegi edzője Dorkó Péter, 16 éve bokszol.

60 kg

Kovács Richárd (Nyíregyháza) - Könnyű Richárd (Eger) egyhangú pontozással

Az ősszel találkoztak legutóbb a Magyar Kupán, akkor 3-2-re Könnyű győzött és egy sok szabálytalanságot hozó mérkőzésen megismételte azt a sikerét. A két fiatalember először szerepelt felnőtt bajnoki döntőben. Ezzel az eredménnyel kijelenthetjük, hogy teljes sikerrel zárta a Könnyű család a budapesti kirándulását.

Richárd 20 éves, edzője Dorkó Péter, példaképe Roy Jones, hobbija az olvasás

64 kg

Fodor Milán (Vasas-Süllős) - Tóth Richárd (Ring SC Kaposvár) TKO 2

Mindketten az első felnőtt bajnoki cím kapujába kerültek. Ezen átlépni Fodornak sikerült, a tavalyi 3. hely után, Tóth idén is ezüstérmes, úgy mint tavaly.

Milán 23 éves, gyulai születésű, öt éve bokszol, edzője Ráth Miklós, hobbija a foci.

69 kg

Bacskai Balázs (Vasas-Süllős) - Vadász András (KSI) 4-1 arányú pontozás

Mint tavaly, idén is Bacskai és Vadász meccse volt a nap döntője (a tízből ez volt az egyetlen súlycsoport, ahol újra ugyanaz a pár harcolt az aranyért), az Európa-bajnok Bacskai ebben a súlyban 7. aranyát is begyűjtve őrzi elsőségét a dobogó tetején. Mivel 75 kg-ban is kétszeres győztes, jelenleg 9. bajnoki aranynál tart.

Balázs 29 éves lesz januárban, jelenlegi edzője Erdei Zsolt, példaképe Risztov Éva.

75 kg

Hegyi Barnabás (Vasas-Süllős) - Kovács Pál (Hódmezővásárhely) 4-1 arányú pontozás

Az Eb bronzérmes Harcsa Zoltán távollétében az Ob előtt tudott volt, hogy biztosan új bajnokot avat a súlycsoport. Az egykor labdarúgónak indult Hegyi tavaly ezüstérmes volt, most feljutott a dobogó tetejére, elsősorban kiváló kondijának köszönhetően. A Széchenyi emlékverseny után idén másodszor is legyőzte Kovácsot.

Barnabás a döntő napján ünnepelte a 23. születésnapját, székesfehérvári, edzője Ráth Miklós és Barta Zsolt, hobbija a kerékpározás.

81 kg

Tallósi Péter (Madárfészek Alapítvány Akadémia Honvéd Sashegy) - Lukácsy Bence (Madárfészek Alapítvány Akadémia PVSK) mérkőzés nélkül

Mivel a tavalyi bajnok Hámori Ádám idén egy súllyal feljebb jutott be a fináléba, új bajnokot avattak. (A legutóbbi találkozójukon a Magyar Kupában Lukácsy egyhangú pontozással nyert Tallósi ellen.) A döntőben mérkőzés nélkül győzött Tallósi. Érdekesség, hogy a tavaszi Széchenyi emlékversenyen Tallósi szintén mérkőzés nélkül lett aranyérmes, mert akkori döntőbeli ellenfelének, Hámorinak a keze tört el. Lukácsynak az elődöntő során háromszor is aláfordult a jobb térde, de hősiesen küzdve a döntőbe verekedte magát. A szombat reggeli vizsgálaton azonban az orvos már nem engedte még egyszer szerepelni. Az első hírek szerint porcgyűrű sérülése miatt operáció vár rá.

A dobogóra állt négy bokszoló új a tavalyi évhez viszonyítva.

Tallósi Péter 19 éves lesz februárban, jelenlegi edzője Gregárik Krisztián, példaképe Roy Jones, hobbija a mozi és a sakk.

91 kg

Hámori Ádám (Fittbox Kőszeg) - Nagy Bence (DVSC) egyhangú pontozással

Akárcsak tavaly, Nagy Bence előtt újra ott volt a lehetőség az arany megszerzésére. Akkor Sávoly mögé került a második helyre, most Hámori mögé, aki bajnok volt 2015-ben is, igaz akkor még a 81 kg-ban. Erősen megdolgozta egymást a két versenyző, érezhető volt, hogy a győztesnek még bele kell erősödnie új súlycsoportjába.

Ádám 22 éves lesz januárban, szombathelyi születésű, nevelő edzője és jelenlegi edzője Varsányi Áron, példaképe az édesapja, hobbija a kerékpározás.

+91 kg

Bernáth István (Hajdúsámsoni Harangi Imre SE) - Urbán Ferenc (KSI) TKO2

Legutóbbi találkozójukon a tavaszi Széchenyi emlékversenyen Bernáth nyert (TKO 3). Címvédésével sorrendben harmadik bajnoki elsőségéhez jutott, összesen a negyedik aranyához. Az első menetben kétszer is megfogta ellenfelét, a második menet elején pedig repült a törölköző.

István 28 éves lesz januárban, debreceni születésű, jelenlegi edzője Máté Attila.