Budaörsi SC: számos érmes helyezés januárban

2015. 02. 06., Péntek, 14:23

Több mint kétszáz induló részvételével rendezték meg az év első ifjúsági versenyét, amelyen három budaörsi versenyző is tatamira állt. Beringer Fatime az előző héten, a keretedzésen szenvedett agyrázkódása miatt kényszerpihenőn volt, így nem indulhatott a versenyen.

A 60 kilogrammos súlycsoportban Hullé Bence az első körben vereséget szenvedett, és így a további küzdelmekben már nem vehetett részt. 46 kilogrammban Bleier Áron szintén kikapott az első körben, de a visszamérkőzésen javítani tudott, végül a hetedik helyen végzett.

Az 55 kilogrammosok között Murányi Tamás az első körben fölényesen verte ellenfelét, a négy közé jutásért szintén magabiztosan nyert. Az elődöntőben vazari vezetés ellenére alulmaradt ellenfelével szemben, és ötödik helyezett lett. Bleier Áron és Murányi Tamás jelenleg serdülő korú, így elégedetten fogadta a pontszerző helyezéseket az egyesület.

A kedvezőtlen időjárás ellenére nyolcvanöt judós lépett tatamira az idei Magyar Kupán, amelyre vasárnap a Tatai Olimpiai Központban került sor. A férfiaknál a KSI SE, a nőknél a Budaörsi SC szerezte meg a trófeát. Siroki Ibolya az 57 kilogrammos súlycsoportban aranyérmes lett.

Január utolsó előtti hétvégéjén diák regionális versenyt rendeztek Budapesten, az UTE judotermében. A versenyzőket Burján László kísérte el, és adott nekik szakmai irányítást.

A 2007-es születésűek között Csató Dénes és Kiss Szabolcs egy súlycsoportban indult, külön ágon mindketten döntőbe jutottak, ahol Kiss Szabolcs nyert, Csató Dénes pedig ezüstérmes lett. Diák B-korcsoportban Hranecz Balázs bronzérmes lett a 38 kilogrammos súlycsoportban, Csató Barnabás 29 kilogrammban aranyérmet szerzett. Diák C-korcsoport Kiss Levente minden ellenfelet legyőzve aranyérmes lett.

Forrás: judoinfo.hu